Статьи

Робота в IT-сфері: як її знайти і на що можна розраховувати

Робота в IT-сфері: як її знайти і на що можна розраховувати

Працевлаштування у сфері інформаційних технологій выглядит все более привлекательным. Напередодні одразу двох професійних свят (Дня тестувальника 9 вересня і Дня програміста 13 вересня) експерти grc.ua | grc розповіли, чим вона так вабить пошукачів й як виглядає ефективне резюме програміста.

Чому галузь інформаційних технологій популярна серед пошукачів: ТОП-5 причин

Згідно з дослідженням «Рейтинг роботодавців України» 2018 41% респондентів хотіли б працювати в IT-сфері. Такий показник робить цю галузь найпопулярнішою на ринку праці. А ще спеціальність «Комп'ютерні науки» посіла 4 місце за кількістю заяв абітурієнтів. Майже 40 000 вступників віддали перевагу цьому напрямку.

Робота в IT-сфері: як її знайти і на що можна розраховувати
Згідно результатів опитування «Рейтинг роботодавців України» 2018

Що ж робить IT-сферу такою привабливою?

  1. Високі зарплати. Вибираючи роботу, ми, звичайно, розраховуємо отримувати гідний оклад. На жаль, «молодим і дружним колективом» та «цікавими завданнями» ситий не будеш. І в цьому контексті IT-сфера виглядає дуже привабливою. Адже станом на кінець 2018 року вона увійшла в ТОП-5 за рівнем середньої заробітної плати.
  2. Велика кількість вакансій. Інформаційні технології усе більше впливають на інші галузі економіки. І така синергія породжує фантастичні можливості. Тож не дивно, що за кількістю вакансій IT-сфера стала лідером за підсумками 1 півріччя 2019 року. Роботодавці з найрізноманітніших галузей шукали програмістів і розробників, інженерів, фахівців підтримки, тестувальників і системних адміністраторів.
  3. Досить низький рівень конкуренції. Як би багато не було вакансій, претендентів усе одно буде більше. І чим вище конкуренція в сфері, тим складніше знайти хорошу роботу. Але сфера IT час від часу потрапляє в топ галузей з найнижчою конкуренцією. Наприклад, на 1 вакансію розробника в серпні 2019 року припадало трохи більше 2 резюме.
  4. Зручний графік роботи. Все більше пошукачів цінують баланс роботи та особистого життя. Тим більше, що сучасні технології дозволяють не бути прив'язаними до офісу. А зміни в структурі ринку праці породжують все більше і більше професій, які не передбачають регламентований робочий графік як такий. Зручний графік роботи – пріоритетний критерій для вас? Тоді зверніть увагу на IT-сферу.
  5. Додаткові бонуси. Мало яка сфера може похвалитися такою ж кількістю «козирів», як IT. Печиво, кава, чай? Цим вже нікого не здивувати. Медичне страхування для співробітників і членів їхніх сімей, регулярні тимбілдинги, корпоративні заняття йогою, душі і роздягальні для любителів приїжджати на роботу на велосипеді. Роботодавці готові запропонувати багато, аби роздобути у свій штат висококваліфікованого IT-шника.
Робота в IT-сфері: як її знайти і на що можна розраховувати
Згідно результатів опитування «Рейтинг роботодавців України» 2018

Чек-лист: що має бути в резюме програміста

Як ми бачимо, галузь інформаційних технологій дуже приваблива й обіцяє багато переваг. Хочете знайти роботу в ній? Пам'ятайте, що ваше резюме має відповідати універсальним правилам. Воно має містити інформацію про бажану посаду, ваш попередній досвід у зворотному хронологічному порядку, бути максимально лаконічним і водночас змістовним. Двічі перевірте, щоб у резюме не було граматичних помилок. І намагайтеся уникати шаблонних і заяложених фраз. Крім того, існує й низка специфічних вимог до IT-фахівців.

Скористайтеся чек-листом, щоб перевірити, чи відповідає ваше резюме їм:

✅ Високий рівень володіння англійською мовою. Багато IT-компаній працюють із зарубіжними клієнтами і партнерами. Іноземна мова вам буде потрібна і для складання і читання технічної документації з проекту, і для спілкування з колегами на регулярній основі. Тому ви маєте володіти як професійною, так і загальною лексикою.

✅ Дані про освіту, спеціалізовані курси та тренінги, відвідані тематичні заходи. Наявність формальної вищої освіти в IT-сфері – зовсім не обов'язкова. За словами глави IBM Джині Рометті, зараз ми маємо справу з «новими комірцями» - цінними кадрами з технологічного сектору. І для працевлаштування їм не потрібна формальна освіта. А ось майстер-класи, хакатони, воркшопи дуже знадобляться. Крім того, в Україні регулярно проходять спеціалізовані IT-конференції. Інформація про їхнє відвідування охарактеризує вас як проактивну людину, яка прагне вкладати в свою освіту і підвищувати рівень компетентності.

✅ Певні soft-skills. Звісно, насамперед менеджер з підбору персоналу зверне увагу на технології та методології, які ви раніше використовували в роботі. Однак сучасному фахівцеві не обійтися і без софт-скілів. Особливо тому, хто має амбіції обіймати Senior- і Lead-позиції. Комунікабельність, ораторські навички, вміння вирішувати комплексні завдання й аргументовано відстоювати свою позицію, навички роботи в команді та досвід менторства – все це відіграє вам хорошу службу при побудові кар'єри в IT.

✅ Супровідний лист. Особливо цей пункт актуальний для тих, у кого немає досвіду в IT-сфері. Саме в супровідному листі ви можете розповісти про свою мотивацію і про те, чому хочете працювати в конкретній компанії і чому підходите на цю позицію. Не забудьте поцікавитися корпоративними цінностями потенційного роботодавця. І якщо вони вам близькі – обов'язково напишіть про це. Ідеально буде, якщо ви додасте посилання на свій код на Github з невеликим проектом на релевантну тематику.

Головне пам`ятайте: для того, щоб знайти роботу в IT, недостатньо бути хорошим спеціалістом з класним CV. Розкажіть про себе рекрутерам і менеджерам з підбору персоналу – розмістіть резюме на grc.ua | grc у розділі IT спеціальностей.

Робота в IT-сфері: як її знайти і на що можна розраховувати

Вакансии дня

Комментарии