Статьи

Вмикайте талант на повну та знаходьте роботу у поважному віці

Межі традиційного робочого віку невпинно розширюються. Молодь раніше розпочинає професійне та соціальне життя, як і люди так званого третього віку бажаються вчитись, розвиватись і професійно реалізовуватись.

В рамках проекту Talent ON ми разом з Наталією Король, HR-директоркою компанії Bestseller Group, в черговий раз зустрілись з підопічними з благодійного фонду «Життєлюб» та учасниками проекту «Трудолюб», щоб поговорити про всі аспекти пошуку роботи та необхідні для цього інструменти.

Ірина Шевченко, project manager БФ «Життєлюб», запевнила, що Життєлюби люблять не тільки вчитися і дізнаватися щось нове, але й ділитися своїми знаннями та вміннями з іншими. А тому їх досвід має зацікавити сучасні компанії, і буде встановлено соціальний тренд на працевлаштування людей поважного віку. Звичайно, для цього важливо, окрім іншого, розвиватись, наприклад, відвідуючи заходи Фонду. Та вірити в себе!

Вмикайте талант на повну та знаходьте роботу у поважному віці
Спікер: Юлія Дрожжина, керівниця експертно-аналітичного центру grc.ua | grc

Юлія Дрожжина, керівниця експертно-аналітичного центру grc.ua | grc, розповіла, що зараз більше всього вакансій розміщується в таких профсферах, як «IT, телекомунікації», «Продажі» та «Маркетинг». А от найдефіцитніші для роботодавців – робітничий персонал, працівники виробництва та АПК, спеціалісти з інсталяцій та сервісу устаткування.

А ще Юлія нагадала, що тим, хто зараз шукає роботу, не можна нехтувати ніяким джерелом інформації про відкриті вакансії: потрібно переглядати сайти компаній-роботодавців, спеціалізовані групи в соціальних мережах. А особливий акцент варто зробити на job-порталі.

Адже окрім розміщення резюме та пошуку вакансій, grc.ua | grc дозволяє:

  • Зрозуміти, в яких профсферх зараз найбільше вакансій за потрібними параметрами, наприклад, із гнучким графіком роботи
  • Подивитись, на які зарплати претендують інші пошукачі та проаналізувати, чому, можливо, їх запити вищі. Можливо, ваше резюме нічим не відрізняється від CV конкурентів — сміливо збільшуйте суму зарплати настільки, наскільки вважаєте за потрібне. А можливо, ви знаєте і вмієте те ж саме, що і ваші колеги, але з різних причин не вказуєте цього в резюме. На жаль, ваша скромність або забудькуватість зменшує шанси на велику зарплату. Інші претенденти вміють щось, чого не вмієте ви? То тепер ви будете знати, в яких напрямках розвиватись
Вмикайте талант на повну та знаходьте роботу у поважному віці
Спікер: Наталія Король, HR-директорка компанії Bestseller Group

Наталія Король, HR-директорка компанії Bestseller Group, нагадала, що резюме – це консервативний документ, що має традиційну структуру і розділи, і «ліричні» відступу в ньому не вітаються. Оптимальний об'єм CV – 2-3 листки формату А4. І чим вища посада, на яку претендуєте, тим менше креативу і «відсебеньок» допускається. З особливою ретельністю перевірте граматику і помилки, стиль, шрифти та візуальне оформлення. Якщо сумніваєтесь на якій мові писати резюме, запам’ятайте: якою мовою написана вакансія, на тій і має бути резюме. А от бажаний формат для цього докумета – docx.

А ще Наталія поділась порадами, які допоможуть підготуватись до співбесіди:

  1. Зберіть розвідувальні дані (передивіться сайти відгуків, соціальні мережі, офіційний сайт компанії)
  2. Підготуйте відповіді на деякі питання, щоб виглядати впевнено і не сказати того, про що будете шкодувати. Наприклад, можуть запитати про ваші сильні та слабкі сторони, ким ви себе бачите через 5 років, чому звільнились з попередніх місць роботи, що вважаєте своєю найбільшою невдачею та чим пишаєтесь
  3. Не запізнюйтесь, а якщо так вийшло – попереджайте
  4. Зустрічають по одягу - продумайте свій зовнішній вигляд
  5. Знайдіть спосіб зняти або зменшити хвилювання
Вмикайте талант на повну та знаходьте роботу у поважному віці

Можливо, ви відчуваєте складнощі з перевлаштуванням не через вік, а через довгу перерву в трудовому стажі. Наприклад, поновлювати професійне життя після декрету буває складно та трішки страшно. Вже 25 вересня на черговому безкоштовному вебінарі ми розкажемо, як відкоригувати резюме, розставити в ньому потрібні акценти та написати супровідний лист, щоб зробити процес працевлаштування максимально ефективним та швидким. А також поговоримо про те, як побороти страх співбесіди. Реєструйтесь тут.

А 9 жовтня ми поділимось секретами, які зроблять будь-яку співбесіду успішною. Реєстрація на вебінар тут.

Бажаєте мати ще більше можливостей реалізовувати себе та знаходити те, що шукаєте? Підписуйтесь на Telegram-канал Talent ON.

Talent ON – для талантів, які будують свою кар’єру, починаючи із перших сходинок на її старті до найвищих вершин на топових позиціях. Анонси вебінарів і корисних подій, найактуальніші поради та пропозиції від кращих роботодавців – у вашому смартфоні.

Вакансии дня

Комментарии