Статьи

Just do IT: 5 порад, як отримати роботу у сфері інформаційних технологій

Мабуть, ви багато чули про роботу з високою зарплатою в сфері IT. Знаєте, що вакансій для розробників програмного забезпечення ледь не найбільше на ринку праці. І можете уявити, які ще «плюшки» та бонуси пропонують IT-компанії: і зручний графік, і сучасні красиві офіси, і медичне страхування, і корпоративне навчання. Та й взагалі, в IT-компаніях працювати весело, цікаво та перспективно.

Але от халепа: ви, хоч і маєте технічні навички, але досвіду роботи ще не набули. Або взагалі – із розробкою та тестуванням програмного забезпечення на «ви». Хороша новина: ви можете побудувати кар’єру в IT, навіть якщо не є технічним спеціалістом. Та й роботодавці цієї галузі досить охоче мають справу з фахівцями-початківцями.

Команда grc.ua | grc підготувала декілька порад, які стануть у пригоді в цих ситуаціях.

1. Вивчіть англійську та підтягніть soft-skills

Ні, на жаль, вміння сказати, що «London is the capital of Great Britain» у таких компаніях недостатньо. Ви маєте досить вільно володіти лексикою, не боятись підтримати розмову іноземною мовою та не витрачати півдня на написання листа колезі з-за кордону. Та й часи, коли IT-шники були зашуганими інтровертами в светрах, давно минули. В компаніях цієї галузі високо цінується вміння працювати в команді і готовність до прямого діалогу як з колегами, так і з клієнтами. І, звичайно, у пригоді стануть високий рівень емоційного інтелекту та можливість швидко адаптуватись до змін.

2. Визначіться зі спеціалізацією «для входу»

Тут можливими є декілька варіантів. Наприклад, вам не принципово, ким працювати, аби це була IT-компанія. Тоді вам потрібні вакансії для спеціалістів без досвіду. Найчастіше IT-компанії розміщують такі пропозиції про роботу для спеціалістів з продажів і менеджерів по роботі з клієнтами, маркетологів та PR-менеджерів, консультантів і спеціалістів підтримки, адміністративного персоналу. Не думайте, що ця посада – ваш хрест на все життя. В IT-компаніях часто діють програми з розвитку та навчання співробітників, які з часом дозволять вам піднятися по кар’єрних сходах. Або, взагалі, перекваліфікуватись.

Другий варіант: ви хочете працювати в IT-компанії за технічною спеціалізацією. У такому разі найбільше вакансій, де не потрібен попередній досвід, ви знайдете за спеціалізацією «Тестування програмного забезпечення». Але й пропозицій для Junior-розробників досить багато.

3. Підготуйте супровідний лист

Богдана Рубан, recruiter, QC, Ubisoft, радить використовувати супровідний лист, якщо ви хочете запам’ятатись рекрутеру потенційного роботодавця. А щоб цей інструмент приніс вам максимальну користь, не забувайте, що:

  • супровідний лист пишеться під конкретну компанію та позицію
  • у цьому документі простими словами вказуються ваші головні переваги та додаткова інформація, яка не описана у CV
  • лист має бути досить коротким і лаконічним
  • варто уникати зайвого формалізму та фраз-кліше
  • граматика і пунктуація мають бути ідеальні
  • можна використати гумор і творчий підхід, якщо це доречно

Ось, наприклад, як виглядає вдалий супровідний лист: «Вітаю! Прошу розглянути мою кандидатуру на позицію Junior Game Tester. Я володію всіма необхідними навичками для роботи, крім практичного досвіду в тестуванні. Швидко навчаюсь, тому зможу швидко влитися в роботу і надолужити необхідні знання. Я – великий фанат ігор вашої компанії і сучасних технологій. Пройшов усі серії Assassin's Creed, а зараз із нетерпінням очікую виходу FC New Dawn. Дякую!».

4. Подивіться відео з нашого вебінару

На безкоштовному вебінарі проекту Talent ON ми розповідали, як розпочати свій професійний шлях у цій галузі. Хочете дізнатись особливості CV та скіл-сету в IT, про позиції, які можуть бути стартовими, та які навички вам знадобляться? Дивіться відео!

5. Наважтеся та відправте резюме

Пам’ятаєте старий анекдот? Про те, як один чоловік мріяв виграти в лотерею і щодня молився про це. І так тривало не один місяць. Врешті-решт, Всевишній сказав: «Та купи ж ти нарешті лотерейний квиток!».

Якщо ви хочете знайти роботу в IT, одного бажання замало. Розмістіть резюме, шукайте вакансії та відгукуйтесь на них.

Вакансии дня

Комментарии