Статьи

Розвивайся з grc.ua | grc.ua та дивись записи минулих вебінарів Рекруторії

Don't panic and stay home! Це, мабуть, один з найпопулярніших лозунгів останніх днів. Від себе додамо: у будь-якій незрозумілій ситуації варто навчатись. Адже ми не знаємо, коли ситуація навколо стабілізується, але прокачаний розум ніколи не буде зайвим.

На початку хочемо поділитись з вами декількома порадами, як зробити онлайн-навчання ефективним. Адже такий формат потребує набагато більше дисциплінованості та вмотивованості. Вдома постійно щось чи хтось відволікає: чи то хатні справи, чи то родина. Та й через відсутність перемикачів контексту набагато важче зосередитись. Тобто коли ви займаєтесь на оффлайн-курсах чи відвідаєте заходи, саме знаходження в навчальній залі створює відповідну атмосферу та допомагає сконцентруватись на контенті. Вдома ж такого немає. Навпаки може виникати певний дисонанс: ви ніби у приміщенні, де звикли відпочивати, але зараз змушуєте себе щось вивчати. Проте з цією ситуацією можна боротись.

Що для цього потрібно?

1. Визначити свою мету

Ви хочете підвищення по роботі, кар’єрного чи особистого зростання? Навчання просто заради процесу буде недуже ефективним. Тому перед тим, як почати студіювати курси та вебінари, проговоріть для себе, навіщо вони вам потрібні.

Нагадаємо, що ваші цілі мають SMART: Specific (конкретні), Measurable (їх можна виміряти), Attainable (досяжні), Realistiс (реалістичні) та Time-bound (мати часові обмеження).

2. Написати свій розклад

У навчанні, як, наприклад, і у спорті, головне – регулярність. Дивитись протягом 5 годин навчальне відео в один день і нічого не робити протягом декількох тижнів – неефективно.

Тому проаналізуйте свій день та визначте, коли та як часто ви готові займатись. Наприклад, ви можете приділяти час для розвиваючого контенту зранку, вечорі або навіть в середині дня. Можливо, вам зручніше досить інтенсивно займатись протягом 1,2 – 2 годин двічі чи тричі на тиждень. Або, навпаки, робити це кожен день, але протягом 30 хвилин.

Універсального рецепту тут немає. Все залежить від ваших конкретних обставин та мети (дивись пункт 1).

3. Використовувати різні види навчання

Хтось віддає перевагу читанню, а хтось волів би постійно слухати лекції. Хтось під час прослуховування лекції робить нотатки від руки, а комусь вистачає, наприклад, сфотографувати потрібний слайд презентації лектора. У кожного свій спосіб вивчати новий матеріал, і це нормально.

Ми ж радимо задіювати різні типи контенту та комбінувати їх. Це набагато ефективніше та не дасть вам занудьгувати. Вчора ви читали книгу? Ну то сьогодні подивіться навчальні вебінари проєкту «Рекруторія».

Так, вже зараз ми відкрили доступ до відео-записів минулих вебінарів:

Список буде поповнюватись. Слідкуйте за нашим порталом grc.ua | grc.ua, підписуйтеся на сторінку в Facebook, щоб бути в курсі наших новин і мати доступ до корисного та розвиваючого контенту.

Вакансии дня

Комментарии