Статьи

Що повинен зробити HR-фахівець під час карантину?

Знайти зараз перелік фільмів чи книг, які допоможуть максимально безболісно пережити карантин та період тимчасових обмежень пересування, зараз не проблема. Але ж змін зазнало не тільки наше дозвілля чи формат роботи. Змінились наші робочі задачі. І якісь обов’язки, які були важливі ще місяць тому, зараз абсолютно втратили свою актуальність. Що ж робити рекрутерам та HR-спеціалістам у цих умовах? За мотивами нещодавнього вебінару з Ксенією Сергеєвою, HRD «Імперії Холдинг», у рамках проєкту «Рекруторія» підготували для вас перелік задач, які варто взяти на озброєння найближчим часом.

1. Змініть процедури пошуку та найму нових співробітників та переведіть їх у дистанційний режим. Відсутність можливості зараз пересуватись по місту у звичному режимі не привід відкладати співбесіди. Телефон, скайп, вайбер – зараз існує багато інструментів, які дозволяють підібрати нового співробітника і при цьому жодного разу з ним не зустрітись. А якщо ви маєте вакансії з дистанційною роботою, то ви їх можете ще й безкоштовно розмістити! Звичайно, що не для всіх позицій можна застосувати дистанційний підбір в повній мірі. Проте, як мінімум, перші етапи відбору вони точно можуть покрити.

2. Проводьте політику відкладеного оферу та формуйте пул кадрового резерву. Хоча зараз і досить вигідний час для пошуку нових співробітників, дозволити собі наймати нових людей можуть далеко не всі компанії. Але зараз слушна нагода, щоб зайнятись довгостроковими задачами та підготувати плацдарм для відновлення повноцінного робочого режиму. До того ж, якщо кількість ваших задач наразі зменшилась, то, певно, ви матимете більшу часу, щоб уважніше познайомитись з потенційними працівниками або задіяти нестандартні підходи для пошуку нових співробітників.

3. Станьте «аутсорсинговою» компанією. Попіклуйтесь про тих працівників, для яких зараз немає задач. Можливо, вони тимчасово стануть у нагоді іншим компаніями, і ваші професійні зв’язки у цьому допоможуть. Наприклад, у вашому штаті багато водіїв, які зараз не задіяні. Певно, зараз їм будуть раді продуктові ритейлери. Це абсолютна win-win стратегія. Ви не втрачаєте працівників, а навпаки заробляєте в їх очах додаткові бали як роботодавець, який про них турбується. Ваші співробітники мають роботу та заробіток. А ваші партнери отримують допомогу у вирішенні своїх HR-завдань.

4. Займіться перепрофілюванням співробітників. Ще один варіант, як поступити з тими працівниками, потреба в яких зараз мінімальна або взагалі відсутня. Можливо, когось можна перевести в інші підрозділи чи відділи. Якщо для цього потрібно додаткове навчання людей, проаналізуйте, які ресурси у вас для цього є. Це може бути власні системи дистанційного навчання, система менторства, запрошені експерти з компаній-партнерів або підібрані матеріали зі сторонніх ресурсів.

5. Займіться адміністративними задачами. Наприклад, продумайте логістику тих, хто не може працювати відділено та з тих чи інших причин має бути в офісі. Ви можете організувати карпулінг всередині своєї компанії, коли колеги будуть підвозити один одного. Вам потрібно створити таблицю чи онлайн-документ, завдяки якими співробітники зможуть групуватись.

Або можете взяти приклад ROST GROUP

Надія Штепа, Head of Recruitment, розповіла, що тих співробітників, яких неможливо перевести на дистанційний формат роботи, враховуючи ситуацію з забороною суспільного транспорту, керівники доставляють у офіс на особистих автомобілях. Окрім того ще до запровадження дистанційної роботи компанія забезпечила всіх працівників засобами захисту, вітамінами, а після переведення співробітників на віддалену роботу – виділили фінансову допомогу для закупівлі необхідних ліків.

6. Візьміть участь у розробці позитивного та негативного сценаріїв. Разом в керівництвом обговоріть, що ви будете робити, якщо карантин завершиться 3 квітня і всі зможуть швидко повернутись до звичного житті та якщо його буде продовжено. Майте план А та Б у питанні роботи з персоналом та подумайте, чи може діяльність вашої компанії бути максимально переведена в e-commerce. Якщо так, то які спеціалісти вам для цього потрібні.

7. Підвищить власну кваліфікацію. Наприклад, давно планували впровадити у компанії систему оцінки за методом 360 градусів, але ніяк не доходили руки? Ну то прийшов час виправлятись. Зараз ви можете визначити компетенції та критерії їх оцінки для кожної оцінюваної посади та розробити анкету для оцінювання. А коли ситуація стабілізується – перейти до самого анкетування та обробки даних.

А ще не забудте переглянути відео-записи минулих вебінарів проєкту «Рекруторія». Впевнені, що в них ви знайдете корисні та практичні ідеї для покращення своєї професійної діяльності.

8. Просто додайте позитиву. Нам всім зараз непросто. І іноді навіть можна почути думку, що психологічні проблеми від теперішньої ситуації будуть не менші, ніж економічні. Тому зробіть все від вас залежне, щоб додати трохи позитивних емоцій у ваші щоденні комунікації: випускайте дайджест новин, пишіть корисні та цікаві поради на корпоративних сторінках у соціальних мережах, влаштовуйте онлайн-зустрічі, щоб просто поспілкуватись з колегами чи разом пограти у якісь ігри. Це може здаватись дурницею, але такі маленькі речі можуть зробити великий вклад у підтримку бадьорого та працездатного духу вашого колективу.

Для натхнення розповідаємо, як зараз організована робота в ROST GROUP. Можливо, цей досвід спонукає нововведення у вашій роботі.

Кожен керівник підрозділу підтримує регулярний зв’язок зі своїми підлеглими. Щоденно спілкуємося в спільних чатах Viber, Telegram, і не тільки про роботу, але й цікавимося самопочуттям та моральним станом співробітників. Декілька разів на тиждень проводимо Skype-конференції з відео зв’язком, щоб підтримувати візуальний контакт та оперативно обговорювати нагальні питання.

Робота про проєктам велась і ведеться на різних спеціалізованих он-лайн платформах, таких як CRM, сервіси IP-телефонії, рекрутингова ATS. Також зараз активніше почали використовувати можливості Google Drive.

Є у нас і власна внутрішня кадрова платформа - Rost in Сommunication, де кожен працівник має змогу самостійно та у зручний для нього час оперативно отримати будь-яку інформацію, яка стосується його трудової діяльності, та підготувати відповідні заяви по запланованим кадровим переміщенням. Це суттєво скорочує час на обробку запитів, знижує навантаження на працівників кадрової служби, дозволяє всім нашим співробітникам працювати у зручному форматі.

Ми знаємо, що сила нашої команди в цілому вимірюється силою та здоров’ям кожного окремого працівника, тому щодня ми інформуємо наших працівників про ситуацію в країні та про заходи, яких необхідно дотримуватися.

Дізнатись більше про ROST GROUP та вакансії компанії можна за посиланням.

І наостанок хотіли сказати: ми знаємо, що HR-спеціалістам зараз доведеться мати справу з великою кількістю викликів. Але команда grc.ua | grc зробить все залежне, щоб ви з ними справились.

Всі можливості з grc.ua | grc.ua - ТУТ

Вакансии дня

Комментарии