Статьи

Актуальне чтиво під час карантину

Останнім часом уми українців, так само, як і людей по всьому світу, зайняті тривожними думками. Усіх цікавлять одні й ті ж питання: «що буде далі», «як зміниться світ», «чого очікувати» і «як пристосуватися».

100% вірних відповідей поки не може дати ніхто. Від незнання багатьом стає тривожно. Невідомість одночасно лякає і вселяє віру в краще. Експерти grc.ua | grc.ua зробили підбірку книг, які допоможуть впоратися з напругою і, можливо, дадуть відповіді на запитання, що найбільше хвилюють.

Фактологія. 10 хибних уявлень про світ, і чому все набагато краще, ніж ми думаємо. Ганс Рослінг

Ми схильні драматизувати життя навколо нас. Яка частка людей у світі живе в злиднях? Скільки сучасних дітей вакциновано? Скільки років навчаються дівчата з бідних країн? Інформація про ці факти постійно циркулює навколо нас, але навіть високоосвічені люди не знають правильних відповідей на багато запитань.

Вочевидь, причина не в поінформованості або інтелекті. Все це – ірраціональне мислення і драматичні інстинкти, які змушують людей згущувати фарби.

Ганс Рослінг у книзі «Фактологія: 10 хибних уявлень про світ, і чому все набагато краще, ніж ми думаємо» пропонує читачеві навчитися бачити об’єктивну реальність і боротися з реальними небезпеками, а не жити в постійному стресі через ілюзії, згенеровані мозком.

Автор книги – професор, доктор медицини, радник ВООЗ і ЮНІСЕФ, співзасновник організації «Лікарі без кордонів» у Швеції і фундації Gapminder.

Знайти час. Джейк Кнапп і Джон Зерацкі

Якщо ви звикли починати день зі стрічки новин у соцмережах, паралельно робити кілька справ та проєктів і постійно перевіряти оповіщення від усіх можливих робочих чатів – то ця книга точно для вас. Тому що вона не тільки вказує на проблему, як знаходити час для чогось дійсно вартого, а й пояснює, як її вирішити.

Велика книга змін на краще. Луїза Хей

Луїза Хей – одна із засновників руху самодопомоги, автор бестселерів у жанрі популярної психології. За 30 років своєї подвижницької діяльності вона допомогла мільйонам людей в усьому світі змінити на краще все своє життя з допомогою сили думки, використовуючи позитивні афірмації. Всього лише змінивши свій стереотип мислення на позитивний, можна подолати бар’єри минулого, полюбити себе таким, яким ви є, побудувати стосунки з оточенням. Наше майбутнє ми будуємо сьогодні самі – такий головний меседж цієї книги, в яку увійшли бестселери «Я можу зробити це!», «Керуй своєю долею», «Листи до Луїзи» і «Щоденник афірмацій».

Сліпота. Жозе Сарамаго

Книга-шедевр португальського письменника, лауреата Нобелівської премії з літератури. Роман починається як казка: в тридесятому царстві, в тридев’ятому володарстві, в країні без імені і місті без назви запанував хаос. Країну Х вражає загадкова епідемія сліпоти. У спробі стримати її поширення влада вводить найсуворіший карантин. Люди, уражені епідемією сліпоти, заслані урядом у лікарню за межами міста, звідки неможливо вийти: кордон між світом зрячих і незрячих охороняє армія. Лікар-окуліст, що заразився, і його відчайдушна дружина, яка прикинулася незрячою, щоб залишитися з чоловіком, намагаються знайти точку опертя в шаленому світі, що оточує їх з усіх боків.

Мальвіль. Робер Мерль

Роман є одним із класичних зразків постакаліптики. У світі, зруйнованому в результаті ядерної війни, намагаються виживати невеликі групки людей. Одна з подібних імпровізованих громад влаштувалася в середньовічному замку Мальвіль. Власник замку Емманюель Конт і його соратники намагаються зберігати здоровий глузд і налагоджують усі сфери життєдіяльності. Однак на шляху до нового життя їм доводиться стикнутися з наслідками жаху, що відбувається за стінами Мальвіля. Ніщо не народжується, ніхто не заводить сім’ї, ніхто нікому не вірить...

Роман глибоко оптимістичний, і Мерль вірить у всеперемагаючу силу духу і розуму людини.

Чума. Альбер Камю

Роман-притча являє собою вигадане свідчення очевидця, який пережив епідемію чуми, що вибухнула в типовому французькому містечку на алжирському березі. Розповідь ведеться від імені лікаря, який керував протичумними заходами в зараженому місті. Префектурі міста очевидна необхідність оголошення карантину, і Оран стає закритим містом. В силу обставин, що склалися, кожен постає перед вибором: боротися за життя, шукати вихід або змиритися з пануванням чуми і неминучою смертю.

Генезис 2075. Бернард Беккетт

Абітурієнти Академії мають витримати виснажливий вступний іспит, і Анаксимандр вибрала як свій спеціальний предмет життя Адама Форда, її давно померлого героя.

Наприкінці 21 століття острів Республіка пережив руйнівну пандемію за рахунок тотальної ізоляції своїх громадян від контактів із зовнішнім світом. Протягом багатьох років кораблі і літаки, що наближалися до острова, знищувалися, а біженці розстрілювались. Ізоляція давала шанс на виживання, але високою ціною: кастовим розшаруванням суспільства, що привело до влади тоталітарний режим. Так тривало доти, доки чоловік на ім’я Адам Форд не врятував дівчину, що підібралася до острова у продірявленому човні...

На написання повісті автора надихнула наукова робота з дослідження мутації ДНК, яку він писав за завданням Королівського наукового товариства.

Дорога. Кормак Маккарті

Роман американського письменника, опублікований у 2006 році, був удостоєний Пулітцерівської премії та Премії пам'яті Джеймса Тайта.

Світ перебуває в розрусі після глобальної катастрофи. Не важливо, що це було – ядерна війна, падіння метеорита або вторгнення позаземної цивілізації. Головне, що одного разу просто трапилося Це. Батько з сином йдуть по дорозі. Замерзлі, голодні, змучені, вони прямують до моря. Вони не знають, що їх чекає за наступним вигином дороги, як далеко ще до моря, і чи існує воно взагалі, але поки вони в нього вірять, у них залишається надія.

Це роман про те, що все в житті відносне, що такі поняття, як добро і зло, в певних умовах перестають працювати і втрачають сенс. Це роман про те, що справді важливо в житті, і про те, як це цінувати.

Протистояння. Стівен Кінг

У результаті трагічної випадковості з секретної лабораторії Сполучених Штатів виривається найнебезпечніший вірус, що розробляється як біологічна зброя. Зараження блискавично поширюється по всій земній кулі, залишивши в живих тільки 0,6% всього населення планети. Ті, хто вцілів, розділилися на два табори: одні залишилися вірні ідеалам минулого, інші долучилися до загадкової Чорної Людини, яка прагнула до світового панування. Так почалося протистояння...

Вакансии дня

Комментарии