Статьи

Ринок праці у жовтні: зменшився середній рівень компенсації

Фахівці кадрового порталу grc.ua проаналізували кадровий ринок України у жовтні. Як показали дані, порівняно з вереснем, особливих змін не відбулося. Максимальне зростання за кількістю вакансій показали такі категорії: «Продажі» (+0,7%), «Медицина, фармацевтика» (+0,7%), «Адміністративний персонал» (+0,3%) і «Транспорт, логістика» (+0,3%).

Ринок праці у жовтні: зменшився середній рівень компенсації

Також зріс попит на фахівців із категорії «Виробництво, сільське господарство» (+0,2%), «Безпека» (+0,2%), «Робітничий персонал» (+0,1%) та «Закупівлі» (+0 1%). Цікаво, що сфера ІТ у жовтні не показала зростання за кількістю вакансій. Натомість медики піднялися з восьмої позиції вересня на третю у жовтні за рівнем затребуваності роботодавцями.

Крім того, порівняно з вереснем, не змінилась кількість вакансій для фахівців категорій «Наука, освіта» (1,8% усіх актуальних вакансій на кадровому порталі grc.ua), «Домашній персонал» (0,7%), «Вищий менеджмент» (0,8%), «Інсталяція та сервіс» (0,5%), з індустрії краси та спорту (0,3%) та зі сфери видобутку сировини (0,3%).

Ринок праці у жовтні: зменшився середній рівень компенсації

Аутсайдером жовтня стала категорія «Банки, інвестиції, лізинг» – кількість відкритих вакансій для спеціалістів банківської сфери, порівняно з вереснем, зменшилась на 0,7%.

Середня компенсація жовтня по Україні, згідно з даними кадрового порталу grc.ua, склала 17,7 тис. грн. Порівняно з вереснем, середній оклад зменшився на 300 грн. 54% роботодавців жовтня пропонували компенсацію від 9,7 тис. грн до 19,5 тис. грн. Ще 24% пропонували до 29,2 тис. грн. 12% вакансій пропонують до 39 тис. грн. На вищий оклад могли розраховувати 10% пошукачів.

Максимальну середню компенсацію у жовтні традиційно пропонували фахівцям зі сфери ІТ (56,9 тис. грн), топ-менеджерам (43,9 тис. грн) та юристам (28,3 тис. грн). Мінімальний оклад – працівникам сфери гостинності та громадського харчування (12,8 тис. грн), спеціалістам із категорії «Адміністративний персонал» (12 тис. грн) та «Безпека» (9,4 тис. грн).

Ринок праці у жовтні: зменшився середній рівень компенсації

Якщо говорити про рівень компенсації за регіонами, то найвища компенсація у кандидатів, які шукають роботу у Києві. За даними grc.ua, середня заробітна плата у Києві в жовтні становила 40,2 тис. грн (порівняно з вереснем, зростання склало +5400 грн). На другому місці за рівнем заробітних плат – Івано-Франківськ та область (20,2 тис. грн). Трійку лідерів замикають Львів та область (20 тис. грн).

Найменше пропонували кандидатам із Чернігівської (13,4 тис. грн), Хмельницької (12,5 тис. грн) та Київської областей (10,4 тис. грн).

Ринок праці у жовтні: зменшився середній рівень компенсації
Вакансии дня