Статьи

Як повернутися до робочого ритму після свят

Свята рано чи пізно закінчуються, отже більшості з нас доводиться повертатися до роботи. Багато для кого перехід від новорічного столу до офісного робочого місця затягується, і протягом перших кількох тижнів про нормальну продуктивність говорити не доводиться.

Від такого розвитку подій невдоволеним залишається як сам працівник, так і його роботодавець. Це погана новина. Але є і хороша! Дотримуючись кількох рекомендацій експертів кадрового порталу grc.ua, можна відразу «ввімкнутися» та зі свіжою головою повернутися до нормального режиму. Нижче ми розглянемо ці рекомендації.

Як повернутися до робочого ритму після свят

Виспіться

Неможливо бути продуктивним та налаштованим на роботу, якщо ваш організм й досі перебуває у святковому ритмі. Отже, перша і одночасно найважливіша рекомендація: перед робочим днем присвятіть достатньо часу сну. Потрібно піти спати раніше та провести в ліжку мінімум 8 годин.

Вам складно заснути рано після бурхливих святкових днів? На допомогу прийдуть безпечні заспокійливі засоби. Звичайний дешевий екстракт валеріани може значно полегшити для вас цю задачу. А щоб підвищити свої шанси на здоровий сон, зробіть довгу вечірню прогулянку. Трошки виснажений організм та ударна порція свіжого повітря зроблять свою справу.

Також не рекомендується за годину до сну дивитися в екрани: чи то комп’ютерний, чи то дисплей мобільного телефону. І, звичайно, перед «відповідальною» ніччю відмовтеся від калорійної їжі. Інакше, доки ви будете спати, ваш організм буде інтенсивно працювати над перетравленням, а отже, про повноцінний відпочинок можна буде забути.

Складіть план на найближчі дні

Навіть якщо ви не є фанатом планування та робите все «по ходу справи», на найближчі кілька днів краще скласти список справ з прив’язкою до часу. По-перше, так вам буде зручніше, адже ви будете знати, що за чим потрібно робити.

По-друге, складений список справ буде вас мотивувати. Вам буде морально складніше відмовитися від запланованого та поринути у прокрастинацію, якщо ви будете розуміти, що цим ламаєте бездоганно складений вами план.

Не обов’язково використовувати старий добрий папір: у мережі можна знайти безліч додатків для планування. До того ж техніка може видавати вам нагадування, коли потрібно приступити до тієї чи іншої задачі.

Як тільки ви відчуєте, що повернулися до колишнього ритму, планування можна буде відкласти в бік.

Походи в гості – удар по режиму

Тижневого новорічного відпочинку більш ніж достатньо, аби відвідати всіх близьких. Визнаємо очевидне: похід у гості в такий час рідко закінчується чашкою чаю та здоровою їжею. Мабуть, у кожного у холодильнику залишаються не надто корисні закуски, які потрібно якомога швидше «знищити». Один такий вечір може знову повернути вас до святкового режиму у поганому сенсі цього слова.

Якщо все ж дуже хочеться побачитися з друзями або близькими, організуйте зустріч у вихідний день та не засиджуйтеся допізна.

Якщо настрій поганий, знайдіть собі розраду

Як би ви не старалися, скоріш за все, повертання до робочого режиму створить відчуття невдоволеності. Що поробиш, люди люблять відпочивати!

Складіть для себе список приємних занять, які будуть у потрібний момент підіймати вам настрій. Наприклад, це можуть бути улюблені фільми, приємна музика. Це може бути прогулянка містом увечері, цікава комп’ютерна гра або смачне тістечко. Залиште собі трошки часу та сил на підтримання хорошого емоційного стану.

Легкі фізичні вправи – тільки на користь

Звичайно, після новорічних застіль відразу бігти марафон не потрібно. Проте легкі фізичні навантаження принесуть «освіжаючий» ефект.

Коротка пробіжка, декілька присідань або відтискань – все це активує «потрібні» процеси у вашому організмі, які підготують його до роботи. Крім того, фізичні навантаження покращують настрій.

Однак не потрібно займатися фізичними вправами перед сном, інакше буде важко заснути.

Усвідомте, що кінець новорічних свят – це не кінець відпочинку взагалі

Вище голову! Так, новорічний період підійшов до кінця, але хіба тільки протягом нього ми відпочиваємо? Пам’ятайте, що взимку є ще свята та вихідні, а скоро взагалі прийде довгоочікувана весна. Багато хто з приреченістю повертається до роботи, немов до наступного приємного періоду залишився рік.

Розставте для себе у календарі «чекпойнти». День закоханих, 8 березня, відпустка, звичайні вихідні з наполеонівськими планами, можливо, навіть ваш день народження! Розуміння того, що скоро вас знову очікуються приємні моменти, буде надихати вас під час роботи та «зніме» гнітючі відчуття.

Якщо ж приємних моментів не намічається, створіть їх. Наприклад, можете додати у свої найближчі вихідні похід у кінотеатр, поїздку за місто і таке інше.

Але якщо всі ці поради не додають вам оптимізму та продуктивного робочого настрою, а одна лише думка про повернення на роботу створює депресивний стан, можливо, справа у іншому? Не варто силувати себе та займатися нелюбою справою. Поміняйте роботу на таку, яка приносить вам задоволення та радість. Тим паче, що ринок праці не завмирав навіть у святкові дні, а роботодавці відкривали нові вакансії.

Вакансии дня